XXI Festiwal Kolęd i Pastorałek w Lwówku – Koncert Galowy online

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert galowy XXI edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lwówku. 

W 2021 roku konkurs odbył się online, a zgłoszenia napłynęły z całej Polski. Podczas koncertu ogłoszone zostaną wyniki – laureaci w poszczególnych kategoriach. Kilka słów dla widzów przygotowali również Organizatorzy oraz Jury.

LINK DO KONCERTU – kliknij tutaj

 

Zmarł Marian Nawrot – były kapelmistrz Lwóweckiej Orkiestry Dętej

W niedzielę 29 listopada 2020 roku zmarł wieloletni kapelmistrz Lwóweckiej Orkiestry Dętej – Marian Nawrot. Cześć Jego Pamięci!
Marian Nawrot urodził się 13 sierpnia 1937 roku we Lwówku jako jedyny syn Franciszka i Marii z domu Nawrot. Wyuczył się w zawodzie tokarza w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Pniewach. Już od najmłodszy lat wykazywał wielkie zainteresowanie muzyką. Jego talent rozwijał się tym bardziej, gdyż ojciec Franciszek Nawrot prowadził kilka orkiestr. Marian Nawrot odebrał wykształcenie muzyczne w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Zbąszyniu w klasie trąbki. Po śmierci swojego ojca przejął ówczesną orkiestrę przez niego prowadzoną, tj. orkiestrę przy Ochotniczej Straży Pożarnej we Lwówku. Następnie przeniósł orkiestrę do Państwowego Ośrodka Maszynowego we Lwówku, który utrzymywał wówczas orkiestrę. Prowadził ją od 1970 roku przez następne 22 lata. Później, w roku 1992 ponownie przeniósł orkiestrę do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Lwówku, w której do roku 1999 był kapelmistrzem. Orkiestra pod jego kierownictwem występowała na uroczystościach państwowych, okolicznościowych i kościelnych w Powiecie Nowotomyskim i poza nim. Poza działalnością we lwóweckich orkiestrach był także instruktorem w orkiestrze działającej przy Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego w Nowym Tomyślu, w latach 1974-1982. Przez lata wykształcił wielu lwóweckich i nowotomyskich muzyków, wykazując się przy tym wysokim poziomem artystycznym, a także zorganizowaniem.

Wianki 2020 – koncert Albatorss

WIANKI, czyli Noc Świętojańska we Lwówku to tradycja! Nie może być tak, że koronawirus pokrzyżuje plany Królowej!

W niedzielne popołudnie zapraszamy Was przed ekrany komputerów. W serwisie YouTube będziemy transmitować koncert zespołu Albatross! Nie zabraknie też innych gwiazd Wianków!
Andrzej, Bogdan i Marian zagrali koncert w niecodziennej scenerii – nie możecie tego przegapić!

LINK DO TRANSMISJI – KLIKNIJ TUTAJ

 

Dzień matki

Dziś wyjątkowy dzień, wyjątkowe święto! Wszystkim mamom, mamusiom i mateczkom życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i samych radosnych chwil!

Z tej okazji młodzieżowe grupy teatralne z Lwówka i Kwilcza przygotowały film z ulubionymi cytatami mam.. Zobaczcie sami – kliknij tutaj

 

Nowy Kapelmistrz w Lwóweckiej Orkiestrze Dętej

W lutym 2020 roku z Lwówecką Orkiestrą Dętą pożegnał się wieloletni kapelmistrz Jacek Kortylewicz. Związany z lwówecką orkiestrą od 1999 roku najpierw jako instruktor, a nieco później kapelmistrz.

Przy tej okazji należy poinformować, iż funkcję kapelmistrza przejął – Sławomir Framski – dotychczasowy instruktor sekcji instrumentów dętych blaszanych. Ponadto z orkiestrą pożegnał się instruktor perkusji – Bartek Krawczak, którego zastąpił Maciej Burzyński.

Podziękowanie za współpracę:

Szanowni Państwo, chciałbym podziękować doskonałemu muzykowi, świetnemu człowiekowi oraz oddanemu kapelmistrzowi Jackowi Kortylewiczowi za prowadzenie Lwóweckiej Orkiestry Dętej przez blisko 20 lat.
Był to czas efektywnej współpracy zarówno z członkami orkiestry, jak i pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Lata licznych osiągnięć na polu muzycznym i społecznym oraz niezliczonych radosnych, wspólnie przeżywanych chwil. Dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie oraz wsparcie podczas wspólnych działań. Dziękuję za trud i poświęcenie włożone w rozwój lokalnej społeczności muzycznej oraz szlifowanie młodych talentów.
Panie Jacku, w imieniu własnym oraz całego zespołu MGOK życzę niegasnących pasji, wielu sukcesów na polu zawodowym oraz pomyślności w życiu osobistym.

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Lwówku,
Krzysztof Waśko